کمپرسور,شارژی,بادی

کمپرسور باد هم شارژی شد!

زمان تقریبی مطالعه این مطلب : ۳ دقیقه

کمپرسور باد یک وسیله لازم برای خیلی از استادکار هاست. برای کسی که کار مداوم با ابزار دارد استفاده از وسایل بادی به دلیل نداشتن موتور و استهلاک کمتر به صرفه تر نسبت به ابزار برقی است. اما استفاده از ابزارهای بادی کم با مشکل همراه نیست شما همیشه باید کمپرسور خود را به دوش بکشید تا از قدرت فوق العاده ابزار بادی خود استفاده کنید. با نیک تیک همراه باشید.

حال تصور کنید پروژه ای را در یک برج چندین طبقه که به تازگی به پایان رسیده برای چند کار جزئی در هر طبقه را قبول کردید. ولی مشکل تازه شروع شده است، باید این کمپروسور سنگین و بد بدن را هر طبقه بالا ببرید تا دو تا میخ بکوبین. تازه شاید شلنگ دستگاه برای کار به همه جا نرسد. اینجاست که دوتا راه حل دارید یا یک وسیله برقی یا شارژی تهیه کنید یا اینکه کمپرسور شارژی استفاده کنید ، بله کمپرسور هم شارژی شد!

به تازگی کمپرسورهای باد شارژی وارد بازار شده است. اگرچه این کمپرسورها توان تغذیه چکش بادی و یا باز کردن پیچ چرخ ماشین که بیش از حد محکم شده را ندارند، اما برای سایر کارها در منزل یا در محل کار نظیر نصب قاب و ابزار کوبی دیوارها مناسب میباشند.

 

کمپرسور,شارژی,بادی

 

مزیت کمپرسورهای شارژی جدا بودن آن از سیم برق و استفاده راحت از آن در تمام نقاط کارگاه ساختمانی و یا فضای باز است. البته عیب آن هم در محدود بودن زمان کارکرد کمپرسور است. مدت زمان کارکرد بستگی مستقیم به تعداد دفعات فعال شدن کمپرسور برای رسیدن به فشار مورد نظر دارد. دو برند دیوالت و ریجید تا به حال این کمپرسور شارزی را تولید کرده اند که در ادامه به مقایسه این دو می پردازیم. با نیک تیک همراه باشید.

 

 

کمپرسور شارژی دیوالت

در کمپرسور دیوالت با موتور براشلس (بدون جاروبک) و پمپ بدون روغن ، رگولاتور تک دور، تنظیم دقیق و آسان فشار هوا را تامین میکند. در نتیجه شما در هر لحظه میتوانید فشار دلخواه را داشته باشید. این وسیله دارای چارچوب اسکلت مستحکم در بدنه و پایه های سخت کار لاستیکی است که آن را روی زمین ثابت نگه میدارد.

کمپرسور,شارژی,دیوالت,بادی

با حجم مخزن ۲.۵ گالونی ، توانایی فشار بیشینه ۱۳۵ پاسکال را در شرایط استاندارد (ISO 1217) و خروجی ۱.۲ فوت مکعب در دقیقه با فشار ۹۰ را دارد.

قدرت آن ۰.۴ اسب بخار بوده و در فشار ۴۰ پاسکال، ۱.۵ فوت مکعب در دقیقه خروجی دارد.

وزن آن ۲۱.۵ پوند بدون باتری و توانایی کوبیدن ۱۲۲۰ میخ با باتری ۶ آمپرساعت و میخکوب ۱۸GA دیوالت را دارد.

لوازم همراه آن یک باتری و یک شارژر سریع میباشد.

 

کمپرسور شارژی ریجید

ریجید RIDGID بطور تقریبی هم قیمت دیوالت بوده و یک باتری ۱۸ ولت و شارژر بهمراه دارد. موتور آن براشلس (بدون جاروبک) بوده و توانایی کوبیدن ۱۲۰۰ میخ در یک شارژ را دارد.

 

کمپرسور,شارژی,بادی

 

همچنین ولوم فشار قفل شونده آن اجازه تغییر ناخواسته فشار را نمیدهد و میتواند میخ ۲ اینچی را در سخت ترین کارها بکوبد.

البته در صورت تمایل میتوان باتری دومی هم تهیه و ابزار را با دو باتری فعال کرد تا مدت زمان و سرعت کار بیشتر شود.

کمپرسور,شارژی,بادی

با وزن ۱۹ پوند سبکتر از دیوالت است ، اما حجم مخزن آن در مقایسه با مخزن ۲.۵ گالونی دیوالت ، یک گالون میباشد.

خروجی هم در ریجید بطور ناملموس کمتر از دیوالت است. حداکثر فشار ۱۲۰ پاسکال است و خروجی یک فوت مکعب در فشار ۹۰ پاسکال را تامین میکند.

 

فروشگاه اینترنتی نیک تیک

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها: , , , , , , ,