بهترین راهکارها برای افزایش طول عمر باتری دیوالت

زمان تقریبی مطالعه این مطلب : ۴ دقیقه

در این مقاله به بررسی چند پرسش و پاسخ در مورد باتری دیوالت میپردازیم. این راهکارها می تواند باعث افزایش عمر باتری محصولات دیوالت بشود. با نیک تیک همراه باشید.

۱- آیا بهتر است که باتری دیوالت در حین استفاده بطور کامل خالی شود تا مجدد شارژ شود؟

خیر، کاملا برعکس. همینکه دیدید سرعت یا قدرت ابزار کاهش قابل توجهی دارد دیگر از باتری استفاده نکنید. استفاده بیشتر از باتری تا تخلیه کامل، ممکن است باعث صدمه به آن شود.

 

۲- حافظه چیست و آیا باتریهای دیوالت حافظه دارند؟

حافظه باتری یکی از چندین عامل کاهش زمان مصرف باتری است. حافظه بخاطر استفاده مکرر و سبک از باتری ایجاد میشود که در تلفن بیسیم، دوربین ، ریشتراش و غیره اتفاق می افتد. در ابزار های دیوالت به ندرت حالت استفاده سبک و یا یکنواخت پیش می آید. علت آن تنوع نحوه استفاده کاربر، سایز لوازم مصرفی و ماده ای که ابزار بر آن استفاده میشود است. تنوع استفاده و متعاقب آن تنوع در شارژ و تخلیه اجازه تشکیل حافظه به سلول های باتری نمیدهد. ابزارهای شارژی دارای تخلیه انرژی بالایی در باتری ها هستند. حافظه بطور معمول در مصرف کننده های با تخلیه انرژی پایین صورت میگیرد. نظیر تلفن بیسیم، لپ تاپ و غیره که تخلیه باتری با نرخ ثابت صورت میگیرد. ابزارهای شارژی با کشیدن جریان زیاد با نرخ متنوع فرصت تشکیل حافظه به باتری نمیدهند.

بهترین راهکارها برای افزایش طول عمر باتری دیوالت

۳- آیا رها کردن در شارژر به باتری صدمه میزند؟

خیر. شارژرهای دیوالت دارای حالت نگهداشت میباشند تا باتری در شارژر باقی مانده و همچنان در حالت شارژ کامل نگهداری شود تا زمانی که کاربر از آن استفاده کند. اگر باتری های نیکل کادمیوم دیوالت در خارج از شارژر بمانند، بطور طبیعی در ۲۴ ساعت اول ۱۵ تا ۲۰ درصد، در روز دوم ۷ تا ۱۰ درصد و در روزهای بعد، روزی یک درصد تخلیه میشود. از آنجا که حجم بزرگی از باتری نیکل کادمیوم در سه روز اول که داخل شارژر نیست تخلیه میشود، بهتر است که با گذاشتن داخل شارژر، در حالت نگهداشت، شارژ کامل آن حفظ شود. یکی از محاسن باتریهای لیتیوم یونی دیوالت مدل XRP ، کم بودن تخلیه آن خارج از شارژر است. نگهداری باتری های لیتیوم یون خارج از شارژر تاثیری بر شارژ موجود در باتری نخواهد داشت.

 

باتری دیوالت از نوع نیکل کادمیوم

بهترین راهکارها برای افزایش طول عمر باتری دیوالت

 

۴- چطور میشود طول زمان مصرف باتری را بیشتر نمود؟

اگر باتری دچار صدمه جدی نشده باشد، میتوان کارایی باتری را با انجام مراحلی پیرو بهتر نمود:

I. باتری را با استفاده معمول از ابزار، خالی کنید و سپس از ابزار جدا کنید. همینکه قدرت ابزار کم شد دیگر از آن استفاده نکنید.

II. حداقل ۲ ساعت آن را در شارژر نگذارید تا دمای آن برابر دمای اتاق شود.

III. در طول شب باتری را در شارژر قرار دهید و اجازه دهید تک تک سلول های آن شارژ کامل شود. این کار حداقل ۸ ساعت در دمای اتاق زمان میبرد.

اگر بعد از مراحل فوق تغییری در کارایی باتری ایجاد نشد ممکن باتری سالم نباشد و یا عمر آن تمام شده باشد. در هر دو حالت آن را عوض کنید.

 

۵- آیا دمای فضای باز بر باتری تاثیر دارد؟ چطور؟

اگر باتری به دمای بالاتر از ۴۰ درجه و یا پایین تر از ۴ درجه سلسیوس برسد، دیگر بطور کامل شارژ نمیشود. شارژ باتری در خارج از بازه دمایی ۴۰ – ۴ درجه سلسیوس، ممکن است سبب کاهش همیشگی کارایی یا همان طول زمان مصرف باتری شود. در زمان شارژ و یا خالی شدن باتری ها واکنش شیمیایی اتفاق می افتد و اگر هوا خیلی سرد و یا خیلی گرم باشد واکنش شیمیایی مختل شده سبب کاهش کارایی باتری میشود.

 

۶- آیا میتوان شارژرهای دیوالت را با ژنراتور برق استفاده کرد؟

بله. همه شارژرها بجز شارژر مدل DW9106 دارای طراحی تحمل تنوع ولتاژهای تولید شده توسط ژنراتورها هستند.

 

۷- آیا هنگام حمل باتریها و یا در مسافرت احتیاط خاصی لازم است؟

حمل باتریها میتواند سبب ایجاد آتش شود اگر ترمینال ها بطور اتفاقی با ماده رسانایی نظیر کلید، سکه، ابزارهای دستی و غیره تماس پیدا کنند. مطابق قوانین حمل کالای خطرناک در ایالات متحده، حمل باتری بصورت بازرگانی و یا با هواپیما به عنوان مثال در چمدان و غیره ممنوع است مگر اینکه از اتصال کوتاه آنها جلوگیری شده باشد. پس بخاطر داشته باشید در هنگام حمل باتری، مطمئن شوید که ترمینال ها امکان اتصال کوتاه نداشته و با جسم رسانا در تماس نیستند.

 

۸- اگر باتری دیگر کارایی نداشت چه کار باید کرد؟

آن را به جایی که بازیافت میکند ارائه دهید.

آدابتور باتری دیوالت ۱۸ به ۲۰ ولت

 

بهترین راهکارها برای افزایش طول عمر باتری دیوالت

 

بهترین راهکارها برای افزایش طول عمر باتری دیوالت

 

فروشگاه اینترنتی نیک تیک

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها: , , , , , ,