نکاتی برای مراقبت از باتری لیتیوم یون

نکاتی برای مراقبت از باتری لیتیوم یون

زمان تقریبی مطالعه این مطلب : ۲ دقیقه

با رعایت نکات آسان ذیل ، باتری های گران قیمت لیتیوم یون شما بیشتر عمر می کنند. اجرای روش های صحیح شارژ و نگهداری باتری لیتیوم یون که در ابزارهای شارژی استفاده می شوند، می توانند سبب افزایش طول عمر باتری ها گردند. با نیک تیک همراه باشید.

نکاتی برای مراقبت از باتری لیتیوم یون

 

نکاتی برای مراقبت از باتری لیتیوم یون

  • باتری لیتیوم یون در کل عمر خود بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ بار توانایی شارژ شدن دارد. پس اگر فقط برای چند دقیقه از یک باتری شارژ شده استفاده نموده اید، آن را شارژ نکنید.
  • باتری ها را در داخل و یا قسمت بار خودرو رها نکنید. دمای بالای ۶۰ و یا زیر صفر درجه سانتیگراد می تواند تا ۱۵٪ عمر باتری را کاهش دهد.
  • قرار گرفتن باتری در زیر تابش مستقیم خورشید می تواند آن را بواقع داغ کند. پس باتری را در سایه قرار دهید.
  • هنگام نگهداری و انبار نمودن باتری ها، اگر باتری کمتر از ۵۰٪ شارژ داشته باشد، ابتدا آن را کامل شارژ نموده، سپس در انبار قرار دهید.

 

نکاتی برای مراقبت از باتری لیتیوم یون

 

اکثر ابزارها با ۲ باتری همراه هستند. یکی از باتری ها را در یخچال در قسمتی که شیر را نگهداری میکنید و نه در جای بستنی، انبار کنید. باتری های لیتیوم یون حتی اگر به ندرت و خیلی کم استفاده شوند، فقط چند سال عمر می کنند و باتری های نو نیز گران می باشند. اگر یکی از دو باتری را در مکان سرد نگهداری و انبار کنید، عمر مفید آن حداقل دو برابر می شود. دیگر اینکه صبر کردن گاه و بیگاه برای تخلیه کامل یک باتری جهت شارژ مجدد آن، فقط کمی برای شما ناراحت کننده است، البته یک استادکار و یا حرفه ای این صبر برایش عملی نخواهد بود

 

نکاتی برای مراقبت از باتری لیتیوم یون

 

حال وقتی که عمر باتری اول به پایان رسید، شما می توانید کارتان را با باتری انبار شده که پس از چند سال همچنان جدید و تازه است ادامه دهید. در ضمن تخلیه کامل یک باتری بصورت مکرر، آن را سریعتر فرسوده   می کند. تخلیه شدن های نیمه کامل و شارژ نمودن های کوتاه باتری بهتر از استفاده از انرژی باتری تا آخرین ذره و سپس شارژ کامل نمودن آن است.

 

فروشگاه اینترنتی نیک تیک

 

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برچسب‌ها: , , , , , ,