با رعایت نکات آسان ذیل ، باطری های گران قیمت لیتیوم یون شما بیشتر عمر می کنند. اجرای روش های صحیح شارژ و نگهداری باطری لیتیوم یون که در ابزارهای شارژی استفاده می شوند، می توانند سبب افزایش طول عمر باطری ها گردند. با نیک تیک همراه باشید.

نکاتی برای مراقبت از باطری لیتیوم یون

 

نکاتی برای مراقبت از باطری لیتیوم یون

  • باطری لیتیوم یون در کل عمر خود بین ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ بار توانایی شارژ شدن دارد. پس اگر فقط برای چند دقیقه از یک باطری شارژ شده استفاده نموده اید، آن را شارژ نکنید.
  • باطری ها را در داخل و یا قسمت بار خودرو رها نکنید. دمای بالای ۶۰ و یا زیر صفر درجه سانتیگراد می تواند تا ۱۵٪ عمر باطری را کاهش دهد.
  • قرار گرفتن باطری در زیر تابش مستقیم خورشید می تواند آن را بواقع داغ کند. پس باطری را در سایه قرار دهید.
  • هنگام نگهداری و انبار نمودن باطری ها، اگر باطری کمتر از ۵۰٪ شارژ داشته باشد، ابتدا آن را کامل شارژ نموده، سپس در انبار قرار دهید.

 

نکاتی برای مراقبت از باطری لیتیوم یون

 

اکثر ابزارها با ۲ باطری همراه هستند. یکی از باطری ها را در یخچال در قسمتی که شیر را نگهداری میکنید و نه در جای بستنی، انبار کنید. باطری های لیتیوم یون حتی اگر به ندرت و خیلی کم استفاده شوند، فقط چند سال عمر می کنند و باطری های نو نیز گران می باشند. اگر یکی از دو باطری را در مکان سرد نگهداری و انبار کنید، عمر مفید آن حداقل دو برابر می شود. دیگر اینکه صبر کردن گاه و بیگاه برای تخلیه کامل یک باطری جهت شارژ مجدد آن، فقط کمی برای شما ناراحت کننده است، البته یک استادکار و یا حرفه ای این صبر برایش عملی نخواهد بود

 

نکاتی برای مراقبت از باطری لیتیوم یون

 

حال وقتی که عمر باطری اول به پایان رسید، شما می توانید کارتان را با باطری انبار شده که پس از چند سال همچنان جدید و تازه است ادامه دهید. در ضمن تخلیه کامل یک باطری بصورت مکرر، آن را سریعتر فرسوده   می کند. تخلیه شدن های نیمه کامل و شارژ نمودن های کوتاه باطری بهتر از استفاده از انرژی باطری تا آخرین ذره و سپس شارژ کامل نمودن آن است.فروشگاه اینترنتی نیک تیک