به عنوان راه حلی برای قوانین جدید اداره بهداشت کار ایالات متحده در زمینه جمع آوری گرد و خاک در هوا ، لفاف ارائه شده توسط میلواکی برای دریل کاری با بتن کن های با مته SDS-PLUS (حتی سایر برندها) استفاده شده و از انتشار گرد و خاک در هوا جلوگیری می کند. این راه حل علاوه بر ساده بودن، زیاد گران قیمت نیست. با نیک تیک همراه باشید.

تله ای برای گرد و خاک بتن کن میلواکی

 

هنگامی که این غبار گیر را از جعبه در می آورید، دارای ۲ قطعه می باشد. جهت وصل نمودن آنها، در جهت عقربه های ساعت، دوران دهید. احتیاط کنید که قسمت ثابت درپوش را محکم بگیرید تا فنر آزاد نشود. اما اگر بار اول کار را درست انجام ندادید، نگران نباشید. چرا که خطری جان شما را تهدید نمی کند.

 

تله ای برای گرد و خاک بتن کن میلواکی

 

برای نصب این قطعه روی ابزار، آن را روی ابزارگیر مته هول دهید و بعد با نوار لاستیکی همراه، آن را به دسته ابزار بسته و در جای خود محکم کنید. حال می توانید مته ای تا طول ۸ اینچ ( ۲۰ سانتیمتر ) در بتن کن قرار داده و تله غبار را با فشار دادن به سمت بیرون و دوران در خلاف جهت عقربه های ساعت، آزاد نمایید.

 

تله ای برای گرد و خاک بتن کن میلواکی

 

مهم است که در ابتدا تله را نصب نمایید و بعد مته را در ابزار جایگذاری نمایید. در اینصورت مته، لفاف پلاستیکی را سوراخ نمی کند. اگر می خواهید مته روی ابزار بماند و بعد تله را نصب کنید، حداقل تله در حالت جمع شده باشد و نه باز، تا بتوانید آن را از روی مته رد نموده و به ابزار محکم کنید. اگر یک سوراخ در هر سایزی روی لفاف ایجاد شود، دیگر مطابق استاندارد اداره بهداشت کار نخواهد بود. اگر چه لفاف پلاستیکی به ضعیفی و نازکی کاغذ دور ساندویچ نیست، اما شما این توانایی را دارید که ان را سوراخ کنید.

 

تله ای برای گرد و خاک بتن کن میلواکی

 

در باب رعایت قانون، اگر این تله غبار را بدون جارو برقی استفاده کنید به مقصود رسیده اید، اما اگر جاروبرقی را به آن متصل کنید، شما جدول شماره یک قانون را رعایت نموده اید. در صورت عدم استفاده از مکنده یا جاروبرقی، درپوش اتصال تله به جارو را ببندید.

 

تله ای برای گرد و خاک بتن کن میلواکی

 

در هنگام دریل کاری، فنر درون لفاف، تله را محکم به سطح کار می چسباند و غبار تولید شده از بتن را در تله نگه می دارد. در حالت مته کاری در بالای سر نیز، این تله بسیار مناسب است، چرا که چه از جاروبرقی استفاده کنید و یا نکنید، غبار ها به پایین تله سقوط نموده و جمع می شوند.

 

تله ای برای گرد و خاک بتن کن میلواکی

 

به یقین این تله غبار را در حالت دریل کاری افقی و یا رو به پایین و عمود بر زمین نیز می توانید استفاده کنید. فقط باید در زمان تخلیه نمودن درون تله، مواظب باشید غبار را خودتان به هوا نفرستید! یعنی به عنوان مثال برای خالی کردن، آن را به سطل زباله نکوبید!

 

تله ای برای گرد و خاک بتن کن میلواکی

 

از لحاظ قیمت این وسیله جانبی، انتظار حدود ۲۰ دلار را داشته باشید. چنانچه با بتن کار میکنید، این مبلغ بسیار مقرون بصرفه است. اگر نگران مشکل سوراخ شدن هستید، امکان کاهش بیشتر هزینه وجود دارد. شما می توانید با ۱۰ دلار هزینه، ۵ عدد درپوش لفاف دار تهیه کنید تا در صورت سوراخ شدن لفاف، آن را به آسانی تعویض کنید.

 

تله ای برای گرد و خاک بتن کن میلواکی

مته SDS-Plus بوش

 

تله ای برای گرد و خاک بتن کن میلواکی

مته SDS-Plus بوش (ترمزدار)

 

مشخصات تله گرد و خاک میلواکی

تولیدکننده میلواکی
مدل Milwaukee 48-03-3035
حداکثر قطر مته ۴/۳ اینچ
حداکثر طول مته ۸ اینچ
قطر داخلی خروجی اتصال به جاروبرقی ۴/۱-۱ اینچ
مدل آدابتور جاروبرقی Milwaukee 49-90-1957
وارانتی ندارد
سایر مشخصات دارای تاییدیه سازمان بهداشت OSHA بدون استفاده از مکنده
قابلیت اتصال همگانی به انواع بتن کن های SDS-Plus
لفاف شفاف برای به حداکثر رسیدن دید و دقت
دارای تاییدیه جدول یک OSHA در صورت استفاده با جاروبرقی
امکان استفاده با مته های تا طول ۸ اینچ SDS-Plus و مته های ترمزدار
کم حجم بودن و طراحی جمع شو، دسترسی و انبار نمودن آن را ایده آل نموده است.


فروشگاه اینترنتی نیک تیک